Οι Έλληνες ποτοποιοί/αποσταγματοποιοί αναγνωρίζουν το έργο και τις προσπάθειες του Συνδέσμου για τη στήριξη, ανάδειξη και προώθηση των Ελληνικών αποσταγμάτων και υποστηρίζουν το έργο του. Πρόκειται ασφαλώς για μια θετική εξέλιξη, η οποία έρχεται σε συνέχεια της απόφασης του διοικητικού συμβουλίου στις αρχές Σεπτεμβρίου, για μια βατή οικονομική προσαρμογή των υπό ένταξη μελών. Τα νέα μέλη είναι:
- Ποτοποιία Avantes Χαρά Κατσού
- Ποτοποιία Ι. Βαρβαγιάννης
- Δούκας Ανδρέας – Καλκάνης Παντελής – Τσίπουρο 1ΑκόΜα
- Ποτοποιία Δυτική Ελλάδος
- Ελληνική Βιομηχανία Αποσταγμάτων Ε.Β.Α.
- Παναγιώτης Κωστέας
- Λάζαρης Ε Κωνσταντίνος
- Μακρή Γαλάτεια
- Αφοί Στ. Μπαμπατζίμ
- ΟΙΚΟΑΓΡΟ ΕΠΕ
- Τζάρας Ε.Ε.
- Ποτοποιία Σάμου Ι. Π Φραντζέσκος ΑΕΒΕ
- Verino ABEE
![](https://winetrails.gr/wp-content/uploads/2020/09/wineTrails-2-e1598958081597.png)