![](https://winetrails.gr/wp-content/uploads/2020/09/03.jpg)
ΟΙΝΟΠΟΙΕΙΟ ΡΟΥΒΑΛΗ
ΦΡΑΓΚΟΣΥΚΙΑ
![ΡΟΖΕ ΠΟΤΗΡΙ ΡΟΖΕ ΠΟΤΗΡΙ](https://winetrails.gr/wp-content/uploads/2020/09/ΡΟΖΕ-ΠΟΤΗΡΙ-35x50.png)
Ροζέ
VOL: 12,5%
Στην τοποθεσία Φραγκοσυκιά της Αιγιαλείας βρίσκεται η πατροπαράδοτη αγροικία της οικογένειας Ρούβαλη. Εδώ το Cabernet Frank συμπλέκεται με τον ορεινό Ροδίτη κι ωριμάζουν με τις οινολάσπες τους δίνοντας ένα απαλό, κομψό ροζέ με πολύπλοκο σώμα και δροσερά αρώματα από μούρα, βερίκοκα, πράσινες φράουλες, εσπεριδοειδή, φραγκοστάφυλα και φτέρη.
![ΧΑΡΤΗΣ ΧΑΡΤΗΣ](https://winetrails.gr/wp-content/uploads/2020/08/ΧΑΡΤΗΣ-75x75.png)
ΑΙΓΙΑΛΕΙΑ
![GRAPES GRAPES](https://winetrails.gr/wp-content/uploads/2020/08/GRAPES-75x75.png)
CABERNET FRANK, ΡΟΔΙΤΗΣ
![χωρις κρεας χωρις κρεας](https://winetrails.gr/wp-content/uploads/2020/09/χωρις-κρεας-60x60.png)
![τυρι ροζε neo τυρι ροζε neo](https://winetrails.gr/wp-content/uploads/2020/09/τυρι-ροζε-neo-60x60.png)
![λαχανικα ροζε λαχανικα ροζε](https://winetrails.gr/wp-content/uploads/2020/09/λαχανικα-ροζε-1-60x60.png)
![ψαρι ροζε neo ψαρι ροζε neo](https://winetrails.gr/wp-content/uploads/2020/09/ψαρι-ροζε-neo-60x60.png)
![χωρις γλυκο χωρις γλυκο](https://winetrails.gr/wp-content/uploads/2020/09/χωρις-γλυκο-60x60.png)
![](https://winetrails.gr/wp-content/uploads/2020/09/wineTrails-2-e1598958081597.png)